Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal Ses Hizmeti

Fortis Telekom’dan alacağınız kurumsal ses paketleri sayesinde, Yurtiçi ve Yurt dışında %70 e varan oranlarda tasarruf sağlarsınız.

Hayır. Bizde numaranız olmasa da kurumsal ses hizmet paketlerimizi kullanabilirsiniz. (Bunun için gerekli evrakların tarafınızca hazırlanması gerekmektedir.)

Sanal numaralar IP bazlı çalıştığından, santral yapılarınında bunu desteklemesi gerekmektedir ve Fortis Sanal Santral yapısı bu ihtiyaçlarınızın hepsini karşılamaktadır.

Kurumsal ses hizmetimizle, Türkiye sınırları içinde, tüm sabit hat ve Gsm hatları, Yurt dışında da sabit ve mobil hatları en hesaplı şekilde arayabilirsiniz.

Sabit Numara Taşıma hizmeti nedir?

Sabit telefon numaranızın (0212, 0312, 0216 vb. il alan koduna sahip numaralar) coğrafi kodu da dahil olmak üzere, hizmet aldığınız farklı bir operatörden  herhangi bir değişikliğe uğramaksızın Fortis Telekom’a taşınması işlemidir.

Sabit Numara tahsis hizmeti, Fortis Telekom’un coğrafi numara bloklarından (0212, 0312, 0216, 0322 vb. il alan koduna sahip numaralar) ve/veya Fortis Telekom’un coğrafi olmayan numara bloklarından (0850 ile başlayan göçebe numaralar) numara tahsis edilmesi suretiyle sağlanan sabit telefon hizmetidir

0850’li coğrafi konumdan bağımsız numaralar son dönemlerde kurumsal şirketler ve çağrı merkezleri tarafından 444’lü numaraların yerine tercih edilmektedir. 0850’li numara kullanmanın avantajları aşağıdaki gibidir; a) 444’lü numaraların aksine 0850’li numaralarda kurulum, tahsis ve aylık sabit ücret uygulaması yoktur. b) 0850’lü numaralara gelen aramalarda 0850’li numaranın sahibine herhangi bir maliyet yansımamaktadır. c) Ücret sadece arayan kişiye aittir. d) Arayan kişinin ücretlendirmesi arayan kişinin sabit veya gsm paket dakikalarından düşmekte olduğu için herhangi bir ilave maliyet söz konusu değildir. e) 444’lü numaraların kurulum ve aylık sabit maliyetleri yüksektir. 444’lü bir numaraya bağlı olarak en az 5 adet sabit numara tanımlaması yapılması gerekir. Operatörün rastgele/sıradan vereceği 444′lü bir numara ve zorunlu olarak en az almanız gereken 5 hat için toplam 1.829 TL tahsis bedeli ödenir. (Örneğin; Sizin seçeceğiniz 444′lü bir numara ve toplam eş zamanlı 20 adet çağrı alabilmek adına almanız gereken 20 adet hat için ödeyeceğiniz toplam tutar ise 7.316 TL’dir.) Aynı zamanda bulunulan il dışından 444’lü numaraya gelen tüm aramalar için arayan kişinin yanı sıra 444 ‘lü numara sahibine de dakikası 0,105 TL (StandartHatt – Şehirdışı tarifesi) yönlendirme ücreti yansımaktadır. f) 0850 ‘li numaralar ip üzerinden hizmet almaktadır. Ip tabanlı olduğu için herhangi bir fiziksel sınırı yoktur. Yani 0850 ‘li tek bir numara üzerinden eş zamanlı olarak yüksek kapasitede çağrı alınabilmektedir. 444 ‘lü numaralar, analog (PSTN) sabit hatlar üzerine tanımlı numaralardır. 444’lü bir numaranın altında en az 5 adet sabit numara tanımlaması yapılması gerekir. 444 ‘lü bir numara üzerinden eş zamanlı oluşturulabilecek çağrı sayısını, altında tanımlı olan sabit hat sayısı belirlemektedir. (Örneğin 5 hat tanımlıysa eş zamanlı oluşacak 6. çağrı için numaranız meşgul olur.)

Fortis Telekom ‘dan hizmet alan firmaların, internetinin kesilmesi durumunda, daha önce belirlemiş oldukları sabit ya da gsm hatlara otomatik yönlendirmeleri yapılır. Böylece herhangi bir kesinti yaşanmamış olur.

Fortis Sanal Santral

Hayır. Sanal santral hizmetinde, size zaten santral hizmeti verilmektedir. Bu yüzden böyle bir yatırım gerekmemektedir.

Evet sanal santrali kullanmanız için, geniş bant internet olarak tabir edilen, adsl, kablonet,fiberoptik vb. türünden bir internet hattına ihtiyacınız vardır.İnternet olmadan arama yapamaz ve gelen çağrılarınızıda sadece yönlendirme yaparak kullanabilirsiniz.

Hayır. Sanal santrali kullanmak için sadece geniş band internet bağlantısı yeterlidir.

Kullanılabilecek cihazları bizden temin edebileceğiniz gibi var olan cihazlarınızı (ya da ücretsiz yazılımlarla da) kullanabilirsiniz.

Evet kendi sabit numaranızı taşıyabilir ve Sanal santral ile var olan sabit hat numaranızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem sonunda sabit hatlar için sabit ücret ödemeye de son vermiş olursunuz.

Sabit hattınızı sayısal hatta taşıdığınızda, * Anlık onlarca görüşme yapabilir ve böylece numaranızın meşgul çalmasının da önüne geçebilirisiniz. * Sabit hatlar için ödediğiniz sabit ücreti ödemezsiniz. * Anlık onlarca arama yapabildiğiniz için, ücretli sunulan PBX hizmetine de gerek duymazsınız.

Evet. Eğer kendi numaranız yoksa, numaranızı online olarak ücretsiz seçebiliyor veya size özel ücretli numaralarımızdan da seçim yapabiliyorsunuz.

Size özel karşılama ( firma özellikleri, dahili hat bilgilerini içeren) ses kaydı yapılarak sisteme eklenir.

Evet. Tüm görüşmeler ya da sadece belirli dahililerinizin konuşmaları kaydedilebilir.

Sistemimizi ip telefonlar dışında analog telefonunuzla kullanabileceğiniz ip telefon adaptörleri ile, softphone olarak tabir edilen bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza ücretsiz kurulabileceğiniz yazılımlarla kullanabilirsiniz.

Elbette kullanabilirsiniz. Numaralarınız tanımlanır, size özel senaryo sisteme girilir ve kullanmaya başlarsınız.

Evet. Mesai bitimlerinde, tatil dönemlerinde ya da belli saat dilimlerinde farklı santral senaryoları yapılabilmektedir. Örneklemek gerekirse, mesai sonrası “firmamız mesai saatleri dışındadır” ses kaydı devreye girebilceği gibi istediğiniz herhangi bir numaraya da yönlendirilebilir.

Biz bu hizmeti kişisel kullanımdan, küçük ya da orta ölçekli firmalara kadar vermekteyiz. Örneğin home office çalışan bir kişiden, avukatlık bürolarına ya da farklı lokasyonlarda call center hizmeti veren bir firmaya kadar herkes sanal santralin abonesi olabilmektedir. Kısacası bizimle bağlantı kurmanız durumunda, size özel, esnek bir senaryo ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Cevaplayamadığınız aramalarda, sanal santral ses kayıt alma sistemini devreye sokar ve arayanın mesajını kaydedip, mailinize gönderir. Sizde, maile ulaşabildiğiniz her noktadan, ses kayıtlarınızı dinleyebilirsiniz. Ses kayıtlarına, sanal santrali arayarak ta ulaşabilirsiniz. * Arayanların mesaj bırakma sistemi isteğe bağlıdır. Tarafınızca istenen dahili hatlarınız için yapılmaktadır.

Hayır. Sanal santralin en büyük güzelliği de buradadır. Dahili hatlarınız aynı binada olabileceği gibi, farklı şehirlerde, hatta farklı ülkelerde de olabilir. Dahililer sabit olabileceği gibi mobil de olabilmektedir. * Mobil aboneler, wi-fi ya da 3g olan ortamlarda, cep telefonlarındaki yazılımlar ile sisteme dahil olabilmektedirler.

Hattınızı taşıyınca ödemekte olduğunuz sabit ücretleri artık ödemesiniz.

Kendi hattınız olsun, bizim tahsis ettiğimiz hat olsun tüm dijital hatlarda anlık karşılıklı ortalama 100 çağrı yapabilirsiniz. Bu sayıda da hat zaten bulundurulamayacağı için, artık PBX mantığı da tarihe karışmıştır. Tek bir hat alıp sanal santralinize tanımladığımızda, gelen giden tüm çağrılar bu tek hattınız üzerinden çalışacaktır. (başka bir değişle her bir sayısal hat eski sistem 100 hatlı analog bir pbx sistemine eşdeğer gibi düşünebilirsiniz)

Teknik olarak, sabit hatta anlık bir görüşme yapılabilmektedir. Sayısal hatta ise anlık 100’ e varan görüşme sayısına ulaşılabilmektedir.

Bizim verdiğimiz hizmetlerin başında, hesaplı telefon görüşme hizmeti gelmektedir. Bu yüzden sanal santrali kullandığınız sürece tüm görüşmeleriniz en ekonomik şekilde gerçekleşecektir. Fiyatlarımız için tıklayınız.

Evet. Sisteme istenen sayıda dış hat eklenebilir. İstenen dış hatlarda, istenen dahililerin çalması, istenen dahili ya da ceplere yönlendirilmelerin yapılması mümkündür. İstenirse özel gruplamalar yapılıp ( muhasebe, pazarlama, teknik servis vb.) numaraların bu gruplarda çalmasıda sağlanabilir. Sizin isteğinize uygun senaryonun belirlenmesinin ardından size özel sistem aktif edilir.

Sanal Santral şu an itibariyle gelen fakslarınızı alıp, mailinize iletme hizmetini vermektedir. Bu hizmeti istemeniz durumunda, size fax alımı için bir numara tahsisi yapılır. ( Ya da sizin bir hattınız dijitale taşınır.) Sonrasında, fakslarınız takip etmek istediğiniz mail adresine yönlendirilir. Bu size ofise bağlı kalmadan her ortamda fakslarınıza ulaşma özgürlüğünü verecektir. *Fax gönderim hizmeti ile ilgili çalışmalarımız sürmektedir. Şu an için fax gönderim hizmetini verememekteyiz.